Spřátelíš??? Pokud chceš, tak Tady

Květen 2009

Krásné obrázky draků

9. května 2009 v 19:10 | Akéla |  Draci

Lepší než bílí

9. května 2009 v 13:59 | Akéla |  Lvi

Bílí lvi

9. května 2009 v 13:50 | Akéla |  Lvi
Naprosto úžasní jsou bílí lvi. Králové savany, ztělesnění krásy, nahromadění veškeré síly. Takhle je vidím já. Nejsou to krvelační zabijáci ani nestvůry. Nezabíjejí pro potěšení ani zničení celého druhu zeber, antilop apod, živí se jimi, je to koloběh života. V našem světě jsou to albíni, tak jako existují lidé s bílímy vlasy, bílí pávi, bílé opice, bílí tygři, jsou i bílí lvi. Jenomže ve světě fantasie jsou to uctívaní tvorové, symbol čistoty, krásy, síli a nevinnosti. Tady máte pár obrázků:

Draci a elfové

8. května 2009 v 21:34 | Akéla |  Draci
Vztahy mezi draky a elfy mají kořeny v době, kdy ještě neexistovali lidé. Draci k elfům chovali úctu, a elfové jim to opláceli tím, že je doprovázeli a dělali jim společnost, protože samotný drak je jako drak bez duše, musí mít společnost, alespoň denně vídat jednoho stejného draka nebo elfa. Často si pomáhali i v bojích proti zlu, ale jednou se z neznámého důvody drakům jejich věrní elfové začali příčit a draci je napadali a obě strany (draci a elfové) sváděli několik desítek let kruté boje, kde zahynulo především mnoho elfů. Dobro však naštěstí zvítězilo a draci s elfy po dobrém vycházejí dál.


Pegas jednorožci

8. května 2009 v 15:11 | Akéla |  Pegasové
Ohnivý
Vodní


Stejní jednorožci

8. května 2009 v 15:02 | Akéla |  Jednorožci


Dávný příběh - Hrad Irenak

8. května 2009 v 13:26 | Akéla |  Dávné příběhy a pověsti

Hrad Irenak

Na obloze panoval jasný úplněk, který prozařoval jinak temný a tichý hvozd. Nedaleko něj se tyčí vysoký, tmavý a nepřístupný hrad Irenak. Žil v něm čaroděj dokonale ovládající veškerou černou magii. Jeho cílem bylo, zajmout a zabít všechny jednorožce. Do teď není známo, proč zrovna je, ale existují určité zvěsti o tom, že jednorožci v sobě dříve moc dobra opravdu nosili. Právě tuto noc se lesem toulal jeden mladý jednorožec a nebyl daleko od hradu. Netušil jaké nebezpečí tam na něj číhá, nechápal zlo a proto bez váhání šel dál. I přes děsivé půdobení tohoto místa ochotně vešel do hradu. Tam pokračoval až došel přímo k čaroději. V té místnosti nebyla žádná okna, panovala tam tma a zlo. Jednorožcem projel nepatrný záchvěv stachu. Že by z něj všechna moc dobra vyprchala? Nikdy nezažil strach a zoufalství, tyto pocity v něm narůstaly a pak mu došlo co se stalo. Čaroděj ho ovládl svou mocí, zatemnil jeho mysl a pak si ho přivedl až k sobě jedinou myšlenkou. Postava sedící na kamenném trůnu netrpělivě vyčkávala jednorožcova rozhodnutí, v tuto chvíli nemohl nic dělat, musel jen doufat, že jednorožec přijde až k němu. Avšak to se nestalo, po velmi dlouhé době váhání se rozeběhl k východu. Hrad byl protkán různými chodbami, ve kterých se mohl jednorožec lehce ztratit. Čaroděj mu byl v paách a snažil se opět spoutat jeho mysl, avšak když jednorožec uviděl východ, všechna ztracená moc se v něm opět probudila a spojení s čarodějovou myslí se přetrhlo. Když jednorožec vyběhl z východu ven, čaroděj vyšel na samý vrchol Irenaku a odtamtud seskočil. A tak bylo dobro zachráněno, kdyby čaroděj zničil všechny jednorožce, bylo by možná dobro navždy ztraceno.

Pegasové

8. května 2009 v 12:52 | Akéla |  Pegasové
A nakonec pegasové, naprosto úžasní, elegantní a vždy zářiví.

Jaké to asi je, vidět nad sebou letět bájného pegase?
Je to až neuvěřitelné, ale dokáží letět rychlostí přes 200km/h
Tenhle je naprosto úchvatný, asi proto, že konečně vidíme i jinak zbarveného, takhle strakatí jsou přímo nádherní!
Temný posel bouře a vesmíru, takhle zní jeho název. Je to až neskutečné!
Pegas Zlatý je nejvzácnější druh celé fantasie. Není to proto, že by nějakým způsobem vyhynul nebo je někdo lovil, ale je to stejné jako když se hnědé lvici narodí bílé lvíče, něco jako albín, ale ve zlaté barvě.
Tak takhle vypadá pegas když se klaní, v tomto případě je to nejspíš bůh (nejsem věřící, ale jesm křtěná)

Jednorožci

8. května 2009 v 12:36 | Akéla |  Jednorožci
Další jsou na řadě Jednorožci. Křehká a jemná stvoření, která by nikdy nedokázala nikomu ublížit. Říká se, že jsou ztělesněním dobra, ale každý má jinou fantasii a tak je to naprosto jiné.

Tenhle obrázek ja jako přesná kopie dávného příběhu o jednorožci. (Napíšu jí sem:)
Jednorožci jsou strážci přírody, každý tvrdí něco jiného a tak se nemůžeme divit, kolik odlyšných obrázků se na tom internetu najde. Tady třeba jednorožec vyslíchá lesního "šeptáčka"
Znovu opakuji, láska je nádherná.
Téměř 70% jednorožců má bílou a stříbrnou barvu, ano, najdou se i černí, hnědí, různobarevní, barevní, ale stále převládá barva dobra. Jak na vás působí tyhle obrázky?
Kdybyste všechnu fantasii lidí dali dohromady, vznikla by velká motanice. Každý má naprosto jinou představu o fantastických tvorech, protože žádný člověk ještě žádného takového tvora neviděl. Určitá skupina lidí tvrdí, že jsou jednorožci poslové moře a vždy se do něj vracejí.
Možná se mýlím, třeba jednorožce opravdu někdo viděl a podařilo se mu ho vyfotit. (ve skutečnosti vím, že je tahle fotografie pouhé dílo nějakého montéra)

Draci

8. května 2009 v 12:15 | Akéla |  Draci
Kdyby na mém blogu byli samí Akélai, určitě by mně i vám z toho tak trochu hráblo. Odedneška tuhle stránku budou obývat i Draci, Jednorožci, Pegasové a časem přibydou i další.(Až vám ude hrabat i z těhle :D) První z nich budou draci, jelikož to jsou mocní tvorové.

Něco mě k tomuhle obrázku táhne, asi je to ohnivost, divokost a nespoutanost co z tohoto draka přímo sálá. Jsou to také naprosto úžasní tvorové, ale je jen škoda, že v našem světě nežijí :(
Červená barva je sice taková agresivní, ale tenhle dráček na mě působí jemným dojmem, asi za to může ta růže, protože je to můj nejoblíbenější druh květiny (jsou takové romantické :D)
Jak je Láska nádherná, ještě nikdy jsem ji nepoznala, ale snad mi bude štěstí přát a narazím na toho pravého. Je hezké pohledět, jak se dobro a zlo milují.
Tohodle draka mám v počítači už víc jak 2 roky, protože jsem ho dávala na pozvánku mých 10 narozenin :D Je sice takový chladný, ale přesto krásný...
Naopak tenhle obrázek překypuje horkostí, zlem a zuřivostí. Je ďábelsky krásný, tak bych ho popsala já.
Ledový, ale přes to vroucí, tak bych popsala tenhle obrázek. Krajina má ledové a nelítostné podmínky, panuje tam tuhý mráz, ale náhle jako záblesk z jasného nebo to rozpustí křiklavě červený drak.

Tak takhle by vypadal seznam v kélštině! :D

7. května 2009 v 19:23 | Akéla |  Moderní Akélai aneb krávoviny 1. stupně
Jen jsem si tak trochu hrála, no jo, nic jinýho mě nenapadlo a tak jsem udělala vyhledávač seznam.cz v kélštině :D přijde mi to docela vtipné, kamarádka se mohla potrhat smíchy, doufám, že vy reagujete stejně.


Další test :D

4. května 2009 v 14:49 | Akéla |  Soutěže
Já vás asi utestuju :D No jo, když nejsou obrázky musím vymyslet něco jiného. Jo a další díl Silvera bude za chvíli, teda pokud nebudu mít zákaz na PC :D Ale zpět k testíkům, tenhle test vám prozradí, nad čím byste vládli, dám sem jen ty nejmocnější moci.

Co vám vyšlo v minulém testu?

a) Akéla
b) Drak
c) Jednorožec
d) Pegas

Kterou z těchto mocí byste chtěli vládnout?

a) Času
b) Všem živlům
c) Vesmíru
d) Životu a Smrti

Kdybys měla kouzelnou moc, co bys s ní dělala?

a) Podívala se do minulosti.
b) Obnovovala bych přírodu, hasila požáry, vracela rozvodněné řeky do svých koryt a krotila bych vítr.
c) Pokusila se navázat kontakt s bytostmi z jiné galaxie.
d) Udržovala bych rovnováhu Života a Smrti.

Co máš nejradši?

a) Místo u řeky.
b) Nějaké, kde je teplo.
c) Tmavé místo.
d) Les.

Jakou podobu má tvé štěstí?

a) Malý přívěšek jako přesýpací hodiny.
b) Plyšáček.
c) Přívěšek ve tvaru Sluníčka.
d) Černobílý předmět.


Nejvíc a)
Tvá síla: Čas
Nejraději trávíš volný čas tam, kde plyne pomaleji a můžeš snít a odpočívat. Velmi tě láká zjistit mnohé věci, například: Jaké to asi bylo v době kamenné? A nebo jak vznikl vesmír, bylo to opravdu velkým třeskem? Jsi zvědavá a velmi tě láká zjistit pravdu o minulosti. Říkáš: "Třeba se vědci mýlí a člověk se vyvynul jinak.

Nejvíc b)
Tvoje síla: Všechny zemské živly
Máš ráda léto, protože se můžeš koupat ve vodě, ráda hledíš do ohně, protože se ti líbí jeho ohnivé jazyky, ráda jsi v přírodě, protože jen tam se cítíš volná a máš ráda vítr, protože máš pocit, jako bys létala když do tebe duje. Chtěla bys všem těmto živlům rozumět, chtěla bys je ovládat a pomáhat lidem když jsou třeba povodně, mohla bys vodu vrátit do koryt, oheň uhasit, hurikán zmírnit a přírodu obnovit.

Nejvíc c)
Tvoje síla: Vesmír
Líbí se ti na tamvém místě, kde můžeš spát a nechat si zdát o tom, že se setkáváš s mimozemšťany a jsi jejich kamarádka. Chtěla bys vědět co je to vesmír, chtěla bys zjistit pravdu o galaxiích, jsme snad jediní v tak obrovském prostoru? A taky jestli je nekonečný nebo ne, kdybys měla jeho sílu, všechno bys věděla. Nepřestávej snít, třeba na to jednou přijdeš.

Nejvíc d)
Tvoje síla: Život a Smrt
Takovou moc má málokterý tvor a ty bys byla jednou z nich. Mohla bys pomáhat přežít zraněným lidem nebo zvířatům, ale také zabíjet. Je to nebezpečná moc, ale když víš jak ji použít tak je to dobré. Přemýšlíš nad tím, proč žijeme když stejně zemřeme, ale já ti to povím. Je to úplně stejné jako proč mýt okna když se zase ušpiní.

Pár obrázků

3. května 2009 v 10:52 | Akéla |  Obrázky

Tohle je Akéla minta - vlk nositel přívěšku a ta flétna je elfská.
Akéla jerphy berivil sintery.
Ten má vlčí náhrdelník. Může se díky němu proměnit v Akéla wemby, ale také má nějakou moc, v tomto případě polární záře.
Dvy rozezlení.
Jak vidíte, Akéla je mnoho druhů. Tohle je třeba Akéla sara, má přívěšek, ale je to indiánský amulet, takže ho jenom chrání před zlem a nedokáže mu dát křídla.
Tenhle obrázek měl 401 kb, ale na co je větší než 400 kb nejde dát na blog. Takže jsem ho musela zmenšovat :D :D :D
Souhvězdí Akéla.
To je skoro jako fotka.

A další test!

3. května 2009 v 10:10 | Akéla |  Soutěže
S testy se tady v květnu budete setkávat často. Tenhle test vám prozradí, co je váš znak, jakou máte sílu a které barvi se k vám hodí.


Tvé nejoblíbenější mýtické stvoření:

a) Akéla
b) Drak
c) Jednorožec
d) Pegas

Co bys chtěla?

a) chtěla bych být nesmrtelná
b) chtěla bych vládnout ohni
c) chtěla bych umět čarovat
d) chtěla bych umět létat

Jaké by bylo tvé jméno?

a) Lowret
b) Azura
c) Bella
d) Taren

Jakou silou bys chtěla vládnout?
a) vodě
b) ohni
c) zemi
d) vzduchu

Která z těchto barev se ti líbí nejvíc?

a) bílá a černá
b) červená, žlutá a oranžová
c) růžová a zelená
d) modrá a fialová

Které je tvé oblíbené zvíře?

a) pes
b) kočka
c) kůň
d) nějaký druh papouška

Jak by ses chtěla změnit?

a) Nic bych neměnila, všechno se mi líbí tak jak je.
b) No, abych pravdu řekla, chtěla bych nebýt tak náladová.
c) Chtěla bych mít víc přátel.
d) Chtěla bych cestovat po světě.

Odpovědi a)
Tvůj znak je Akéla.
Síla vody
Barva bílá a černá

Odpovědi b)
Tvůj znak je Drak.
Síla ohně
Barva červená, oranžová a žlutá

Odpovědi c)
Tvůj znak je Jednorožec.
Síla země
barva růžová a zelená

Odpovědi d)
Tvůj znak je Pegas.
Síla vzduchu
Barva modrá a fialová

Akéla test!

2. května 2009 v 21:25 | Akéla |  Soutěže

Květen bude hlavně ve znamení soutěží a testů, doufám, že máte radost :D Připravila jsem vám takový test, kde zjistíte jaký druh Akéla byste byli.

Jaká barva vlka se ti líbí?


a) všechny


b) bílá


c) černá


d) hnědá

Který druh Akéla byste chtěli být?


a) Akéla


b) Akéla wemby (vlčí anděl)


c) Akéla grio (vlčí patron)


d) Akéla nero (vlk pokousaný vlkodlakem)

Jaké slovo se vám líbí nejvíc?


a) Auran


b) Jasmin


c) Keliben


d) Neloen

Jaké jméno z těchto byste dali svému patronovi kdyby to byl samec?


a) Akru


b) Beleo


c) Sarebli


d) Zeray


Jakou máš barvu vlasů?

a) hnědou

b) blond

c) zrz

d) černou


Nejvíc odpovědí a)

Byla bys Akéla.

Jsi obyčejná holka, ale jen na povrchu, v nitru jsi neobyčejná, stejně jako druh Akéla. Pro některé lidi kteří tě obklopují můžeš být obyčejná, ale věř, že pro tvou rodinu, přátele a tvého kluka jsi neobyčejná.


Nejvíc odpovědí b)

Byla bys Akéla wemby.


Jsi chytrá a hodná, máš plno přátel a jsi velmi vtipná. Pokud tomu tak není, stane se brzy.


Nejvíc odpovědí c)

Byla bys Akéla grio.

Jsi uzavřená, máš jen jednu nejlepší kamarádku a ostatní jsou jen takové vedlejší, zkus se víc zapojit do děje, musíš být veselejší, najdi si třeba nějaké vtipy a nauč se je, pak je někomu vyprávěj a oni hned pochopí, že jsi lepší.

Nejvíc odpovědí d)

Byla bys Akéla nero.


Nejsi moc přátelská k ostatním. Někdy se s nimi bavíš, ale najednou jako ba ses vyměnila a jsi na ně najednou taková nabroušená. Nejspíš za to může puberta, střídání nálad je normální, ale měla by ses trochu krotit.

Otázky s obrázky - květen

2. května 2009 v 19:00 | Akéla |  Soutěže
S květnem přichází řada soutěží a samozřejmě již známá soutěž s obrázkem. Odpovězte na otázky vztahující se k obrázku a prvnímu člověku udělám diplomek :)
Kam tito dva vlci běží? (tentokrát nebudu dávat možnosti odpovědí)
Jsou to sourozenci?
Na kterou stranu patří?
Nejsou to Akéla nero?
Pojmenujte je.
Který se vám víc líbí?

!Soutěž!

2. května 2009 v 16:50 | Akéla |  Soutěže
Mám tu pro vás takový malý testík. Doporučuji si nejdříve pořádně pročíst můj blog, protože odpovědi nenajdete nikde jinde. Je v podobě bleskovky, ale místo toho, že se umístíte podle pořadí kdo jak odpoví budu bodovat. Ten kdo bude mít 20 - 25 b. dostane diplomek. Ještě malá nápověda, všechny odpovědi najdete v rubrice O Akélai!!!Akélai

1. května 2009 v 13:22 | Akéla |  Obrázky
Nové obrázky, tak tady je máte, ale mám teď malý problém, trpím teď jejich nedostatkem, nemůžu nikde nejít obrázky které tu ještě nějsou takže se musíte zatím spokojit s menšími dávkami a nebo je tu ještě jedna možnost. A to ta, že byste mi mohli nějaké obrázky poslat na email - Simicek000@seznam.cz budu vděčná, ale napřed se ujistěte, jestli tu tan obrázek už není. Díky moc :)


Dobrý a Zlý Akélai žijící v rovnováze
Akélai nesoucí magický klacek
Mazlíčci
Dobrý a Zlý Akélai - počátek souboje
Doprovod Vlčího vojska
Opět Dobrý a Zlý
Akéla nia - Vlče
Stojící Akélai

Ahoj!

1. května 2009 v 9:08 | Akéla |  Blog
Je tu noví měsíc a proto vás do něj srdečně vítám. Doufám, že dnes dostanete pusu pod rozkvetlým stromem, abyste neuschly. Já si hold budu muset ještě počkat na toho někoho :( Chci vám také poděkovat, že se vám můj malý blog líbí a že sem někteří chodíte často. V tomto měsíci se můžete těšit na úplně nové soutěže, obrázky, videa a animace! no já bych řekla, že je toho dost.