Spřátelíš??? Pokud chceš, tak Tady

Červen 2009

21.června - dnes začalo astronomické léto!

21. června 2009 v 10:21 | Akéla |  Blog
Tak schválně, kdo z vás má jako roční období nejraději léto? Většina, že? Já nejsem vyjímkou. A právě dnes přesně v 6 hodin 54 minut a 31 sekund začalo! Zatím to ale na letní počasí nevypadá. U nás je tak 20 stupňů. A co u vás? určitě to není na koupání.

Jaké máte nejraději roční období?
Těšíte se na prázdniny?
Máte rádi vodu, koupání a potápění?
Jak dlouho vydržíte se opalovat?
Co máte na létu nejradši?

Moje oblíbená hudba

12. června 2009 v 17:49 | Akéla |  Moje oblíbená hudba
Ahoj!
Založila jsem novou rubriku - MOJE OBLÍBENÁ HUDBA. Sem budu přidávat videa s mými oblíbenými písničkami. Nechci být lakomá a tak jsem se rozhodla se s vámi podělit. V této době se na mojí příčku oblíbených písní dostala i Shakira s písničkou Whenever whenever, je už hodně stará, znám ji už od mých sedmi let! Nebo kolik mi vlastně bylo. Vyvolává ve mně hodně vzpomínek, přesně jako jízda rychlíkem nebo jízda autem s otevřeným okýnkem do kořán. Vím, možná vám to připadá hloupé, že zrovna takovéhle věci mi připomínají minulost :D Já na to mám naprosto jiný názor, moji rodiče se rozvedli když mi bylo devět a rodinu v celku mi tyhle věci připomínají, hlavně tahle písnička. Tak se podívejte, možná ji už někdo znáte. Chci se jí naučit, ale je dost těžká. Zabere mi to hodně času, možná ještě víc než se naučit titanic, ten je pomalej.

Normální verze

Parodie

Sims

Dávný příběh - Zelený drak

10. června 2009 v 17:10 | Akéla |  Dávné příběhy a pověsti
Mám pro vás další dávný příběh. Odehrává se v dračí říši. Mám na vás jednu malou prosbu, pište mi prosím komentáře k článkům, chci vědět jak na tom jsem, chci znát vaše názory. A tak vás prosím, piště komentáře. DÍKY!

Lovci jednorožců

10. června 2009 v 16:37 | Akéla |  Jednorožci
Ve světě fantasie jsou tvorové podobní lidem - elfové, víly, mořské panny a mořské víly, skřítci a trpaslíci.
I když jsou trpaslíci malého vzrůstu, loví jednorožce. Je to něco jako pytlačení, nikdo by neměl lovit pro zábavu. Elfové maso nejedí, nedokáží vydržet představu, že zvíře které běhalo a užívalo si života je teď mrtvé, rozporcované a má skončit v jejich žaludku. S tím si my lidé hlavu nelámeme, jsme nepřítelem všech živých tvorů na zemi a také máme mínus u přírody. Vsadila bych se, že kdybychom plnili naše poslání - chránit přírodu a životy zvířat, stávalo by se mnohem méně přírodních katastrof, jako jsou například vlny tsunami, zemětřesení, hurykány, povodně... Příroda se nás chce zbavit. Jsme něco jako nezdařený vědecký experiment, vraždíme se mezi sebou, chováme se příšerně, znečišťujeme prostředí, zabíjíme nevinná zvířata. Je již pozdě na to, abychom žádali o odpuštění, příroda už slitování mít nebude a tomu věřte. Nuže vrátíme se k našemu tématu. Víly také chrání přírodu, stejně jako elfové, ale narozdíl od nich jedí maso. Výhradně lesní zvěř, ale neodolají ani lesním plodům. Mořské panny jedí jenom ryby a mořské víly, které mají normální lidské nohy se živí vším. Skřítci jsou skoro jako elfové, nejedí maso a trpaslíci se živí vším, ale většinou masem. Uloveného jednorožce někdy snědí a jindy jeho hlavu pověsí na zeď nějakého sálu a nebo uřežou jeho roh a ten jim slouží jako ozdoba domů. Lov jednorožců by se dalo označit za nehoráznost a krutost. Tenhle obrázek mluví za vše, lany ho strhnou k zemi a zabijí. Je to však tvrdý boj, trpaslíci jsou proti jednorožcům malincí. Přes to jich ročně uloví asi sto. Nemůžeme se divit, že jednorožců je tak málo. Příroda jich i tak zrodila málo a když se jeden narodí, dva zemřou. Když to takhle půjde dál, brzy jejich rod vyhyne.


Neskrotní a divocí pegasové

10. června 2009 v 16:08 | Akéla |  Pegasové
Pegas se Kélsky řekne Olbello, což znamená divokost. Pegasové jsou velmi divocí a plaší. Možná proto je ještě nikdy nespatřil člověk. Mají vynikající smysly. Vidí, slyší a cítí na kilometry daleko. V zemi koní jsou považováni za zlé. Je to tak doopravdy? Co si myslíte vy? Považovali byste tak dokonalé stvoření za zlo?


Bella Sara

9. června 2009 v 18:47 | Akéla |  Obrázky
Znáte Bella Saru? Tyhle obrázky mám odtamtud. Je jich hrozně moc, tak je sem všechny dávat nebudu, odhaduju tak 150. Dám sem jen ty nejhezčí. :-)

ZDROJ: www.bellasara.cz

Nový design! Co na něj říkáte?

9. června 2009 v 18:11 | Akéla |  Blog
Tak jako my - lidé se převlékáme v létě do jiných barev a střihu oblečení, tak se mnění i designy na mém bogu. Určitě nejsem sama, kdo tohleto dělá, černá se k létu prostě nehodí. Navíc, každá věc se jednou okouká nebo opotřebuje a je třeba ji viměnit.
Jak se vám teda líbí můj letní design?
Který je lepší, ten starý nebo tenhle?

Videa

9. června 2009 v 16:22 | Akéla |  Videa
Dlouho jsem sem nepřidlala žádná videa a tak vám je sem dávám. Doufám, že se vám budou líbit. ;-)


Pár otázek

8. června 2009 v 19:03 | Akéla |  Blog
Chtěla bych se zeptat na několik otázek vztahujícím se k mému blogu. Díky za odpovědi, moc si jich cením.

Testík!

8. června 2009 v 18:37 | Akéla |  Soutěže
Všimla jsem si, že se vám líbí testy a tak je sem budu přidávat častěji :) v tomto se dozvíte, jestli jste spřízněni s nějakým fantastickým tvorem.

1. Kdo se ti líbí nejvíc?

a) elfové
b) mořské panny
c) mořské víly (víš jaký je rozdíl mezi mořskou pannou a mořskou vílou?)
d) víly

2. Kam by ses nejradši schovala před netvorem?

a) někam do jeskyně nebo na strom
b) do vody
c) někam vysoko
d) do lesa nebo do vysoké trávy

3. Jakou barvu máš nejradši?

a) zelenou
b) modrou
c) červenou
d) žlutou

4. Kde bys chtěla žít?

a) u lesa
b) u moře
c) v horách
d) u sadu

5. Co si na sebe nejradši oblékneš?

a) pohodlné a hezké oblečení, nezáleží na tom co to je.
b) plavky
c) tílko a sukni
d) šaty

6. Co máš nejradši?

a) přírodu
b) vodu
c) vzduch
d) květiny


Nejvíc A
Jsi spřízněna s elfy.
Jsi velmi tvrdohlavá, bojuješ za svůj názor až do konce, stejně jako jsou elfové dobří bojovníci, dobře si vybojuješ své. Někdo by ti to snad i mohl závidět. Jsi trpělivá a za každých okolností svého soupeře porazíš. Když si budeš věřit, porazíš všechny soupeřky v boji o lásku. Ale zas to nepřeháněj, když ti třeba řekne něco mamka, tak se jí nesnaž přesvědčovat o něčem jiném, dospělí jsou dospělí a je lepší je poslouchat, protože by to s tebou nemuselo skončit dobře! :D

Nejvíc B
Jsi spřízněna s mořskými pannami.
Miluješ léto, vodu a svobodu. Nerada si necháváš poroučet od někoho. Chceš mít svobodu, ale stejně, jako holky spřízněné s elfy bys měla někdy poslechnout rodiče, nebo vyřešit problém a "nenechat to plavat" jak se říká. Máš spoustu času, alespoň si to myslíš. Jak je tedy možné, že už z tvého života zmizelo 11, 12, 13 let? Času je málo a proto ho nenechávej utíkat, žij a ne přežívej!

Nejvíc C
Jsi spřízněna s mořskými vílami.
Jsi krásná, ale zrádná. Když chceš získat srdce kluka, musíš se s ním spřátelit a on ti musí začít pořádně věřit. Mořské víli jsou lživé a na první pohled vypadají úplně jinak než jaké doopravdy jsou. Nedá se s tím nic dělat, i přes to máš spoustu přátel, oni ti totiž důvěřují. Pravda je stejně někdy horší než všechny tvé lži dohromady. Ne, že bych tě nabádala k tomu, abys lhala, to v žádném případě! Jen ti chci něco vysvětlit. Zkus na to přijít.

Nejvíc D
Jsi spřízněna s vílami.
Jsi velmi hezká a chytrá, něžná a milá. Ženy jsou pohlaví něžného, tedy ve většině případů... :D Miluješ květiny, obzvlášť růže a jsi hrozně romantická. Nesmíš se bát oslovit tvého vyvoleného, nebuď tak stydlivá! Máš přeci nějakou svou hrdost a sebedůvěru. Já jsem se dříve s klukama moc nebavila, ale vyšlo z toho najevo, že jsem se colou tu dobu o něco šidila. Zvládneš to, neboj se!

Otázky s obrázky - červen

8. června 2009 v 17:58 | Akéla |  Soutěže
Tak tady to máte, slíbenou soutěž! Pravidla znáte, tak se dejte do soutěžení! :D Tentokrát jsem zvolila neobvyklou verzi, jednorožce.

Líbí se ti tento jednorožec?
Je smutný nebo šťastný?
Znáš ten obrázek? Vidělas ho už někde mimo můj blog?
Jakou moc má asi jeho roh?
Je už dospělý?
Kam má namířeno?
Žije se stádem?
Myslíš, že patří ke zlu?
Tak to je všechno, 8 jednoduchých otázek. Ještě opakuji, první kdo odpoví dostane diplomek! Tak hodně štěstí! Neexistují žádné chybné odpovědi, všechny jsou dobře pokud odpovídají na danou otázku. Díky, že soutěžíte!!! :D

Inzerce vlčích patronů!

8. června 2009 v 15:58 | Akéla |  Inzerce vlčích patronů
Asi víte, co by se s vlčím patronem stalo, kdyby nenašel svého spřízněnce a proto vám tu takové vlky nabízím. Je to něco jako útulek. Samozřejmě, že si toho vlka nebudete moci odvést domů, zůstanou tady na místě fantasie, ale vy s nimi splynete myslí, budou vás doprovázet na každém kroku ve vaší hlavě. Otevřete svou fantasii a nedovolte aby se duše těchto tvorů rozplynula!

Omlouvám se!

8. června 2009 v 15:24 | Akéla |  Blog
Jsem zpět!
Omlouvám se, že jsem tu tak dlouho nebyla. Jak jste si už možná všimli, poslední článek je tu od 9. května docela bídné. Opravdu se moooc omlouvám a doufám, že mi odpustíte. Neměla jsem čas na internet, pořád jen škola, škola, asi to někteří z vás znáte. Nic méně jsem zpět a chtěla bych tu uvítat i nové návštěvníky. Děkuji, že jste narazili na můj blog. Bohužel mám pořád nedostatek obrázků a tak sem budu víc psát, ale fotek mám hodně a pokud jste si všimli, zatím tu není jediná fotografie vlka a tak se tu bodou objevovat tyto. Taky jsem vymyslela něco nového. INSERCI VLČÍCH PATRONŮ! U článku o nich je anketa: Máte vlčího patrona? Samozřejmě, že asi ne. A proto si můžete osvojit patrona přes můj blog. Také tu máme nový měsíc a jak už víte, bude tu i soutěž: Otázky s obrázky! Jinak přeji hodně úspěchů ve škole, ať se vám podaří dosáhnout vytoužených známek na vysvědčení. Tak zatím pp! :D