Spřátelíš??? Pokud chceš, tak Tady

Červenec 2009

Rozlučka na 3 neděle

13. července 2009 v 8:52 | Akéla |  Blog
Drazí navštěvníci,
samozřejmě jsou prázdniny a každý někam jezdí. Já pojedu na tábor, ale dnešek je poslední den, kdy se dostanu k internetu, takže také nevím, jak dlouho ještě potrvá, než nám domů přivezou nový modem. Na táboře budu od 19.7. do 1.8. takže čtrnáct dnů a pochybuji, že ten internet budeme mít do konce tohoto týdne, takže 3 neděle. Doufám, že mi sem nepřestanete chodit, i když budete vědět, že do 1. tu žádné nové články přibývat nebudou. Takže přeji krásné prázdniny, zase za 3 neděle. Tak pa pa, loučím se a nezapomeňte sem chodit! :-)

Bydlení - výhody i nevýhody

13. července 2009 v 8:44 | Akéla |  Diskuse
Narodila jsem se na Slovensku v Žilině, ale tam jsem bydlela jen do svých čtyř let, protože obě moje babičky bydlely v Praze a ze Žiliny do prahy je to vlakem sedmihodinová cesta. A tak jsme bydleli v Čechách v našem hlavním městě. Měla jsem to tam ráda, ale až na tu školu - měla jsem jen jednu kamarádku a všichni ostatní nás dvě nenáviděli. Teď díky tomu, že se moji rodiče rozvedli a našla si přítele žiji tady v Jižních čechách. Je to malinkatá vesnička a také hraniční přechod. Neřeknu vám její název. Líbí se mi tam ještě víc než v Praze, ale strašně mě štve, že jsem tam nechala tátu, babičky, dědu a všechny ostatní mé blízké a samozřejmě mojí jedinou kamarádku z Prahy. Tady dole na Jihu mám těch přátel strašně moc, ale nebudeme se zabývat tímhle. Líbí se mi tam, protože hned za naším domem (vilou) je les a já v něm mám takový pocit svobody. Můžu jezdit na kole, kde se mi zachce, můžu běhat a radovat se. Takové věci mi praha neposkytovala. Ale je tu problém s dopravou, když chci jet za kamarády, nebo chceme jít nakupovat. Nak kole se mi tedy opravdu nechce jezdit deset kilometrů (já vím, je to málo) jenomže po hlavní silněci kde ti kamioňáci jezdí jak po dálnici. Už několikrát se stalo, že mě skoro srazili a já nerada reÿskuji, navíc život a zdraví. A když bych měla jít něch koupit, tak musím jet přes celou vesnici a těžko se mi pojede po té "dálnici" když budu v tašce nebo na zádech táhnout dvě dvoulitrové láhve, pečivo na snídani, vajíčka, ovoce a zeleninu a co já vím ještě. Tak a jak se vám žije v tom kraji u vás?

Vesmír - téma na hodně dlouho

12. července 2009 v 19:42 | Akéla |  Diskuse
Celý vesmír vznikl velkým třeskem, ale co bylo před tím? Já si představuji bílo, nehmatatelné bílo, něco jako vzduch, ale přitom je to pevné. Nic tam nění, je to jako čistý bílý papír. Takhle si představuji nic já, a jak vy? Je také bílé? Po velkém třesku se ve vteřině začal rozpínat a vznikaly galaxie, hvězdy, planety. Kolik je ve vesmíru asi hvěz. Říká se, že jich je víc než zrnek písku ze všech pláží světa. Takový počet si nejde ani představit. A jak si máme představit vesmír? Narozdíl od toho nic co bylo před tím je vesmír černý, i když to není pravda, je strašně tmavě modrý. V něm je tedy nespočet galaxií, hvězd, planet a ostatních těles. Ale co je na jeho konci? Nic není nekonečný, stejně jako život, píseň, příběh... Někde přeci musí mít hranice. Mě se tedy vybavuje to bílé nic a do něj se stále rychlostí blesku rozpíná ta černota s hvězdami. Ale zase stejná otázka, kde končí to nic? Jak daleko se bude vesmír rozpínat? A já vím, proč si nic z toho nedokážeme pořádně představit, náš svět je trojrozměrný a vesmír těch rozměrů může mít ještě víc, 10, 50, 100... my lidé, co nic takového neznáme si to tedy ani nemůžeme představit. Je to stejné, jako když byste jeli do Antarktidy, je to tam naprosto jiné, jenom mráz, sníh, led s žádní lidé a domy. A samozřejmě tu jsou další otázky: Je ve vesmíru ještě nějaký jiný život? Pokud je tedy nekonečný, je to nekonečně obrovský prostor a v něm by mělo být nekonečně moc života. Přeci nemůžeme být jediné bytosti v celém vesmíru. Proč by tedy byl tak vbelký, když je lidí skoro sedm miliard a se zvířaty by nás mohlo být tak 21, vždyť to je pořát málo na to, abychom takovýhle prostor zaplnily. Je to stejné, jako když na titaniku spouštěli lidi ve člunech, ty byly pro sedmdesát lidí a oni je plnily polovinou tohoto počtu. Doufám, že má přirovnání chápete. Já se v tomto oboru špatně vyjadřuji, protože pocity jsou nevyjádřitelné. To co si myslím o vesmíru je pocit a to co si myslím o životě také nejde jen tak říct. Je to tolik slov a přitom jsou významem slabá, proti pocitu jsou slova jen slova, prostě nic neznamenají, přesně jako jeden jediný člověk pro svět. Co si o vesmíru myslíte vy, dokážete to popsat? Já věřím, že ano, protože co dokáže jeden člověk, dokáží všichni ostatní. Jsme jeden druh, nejsme všichni stejní, ale že vám připadají stejná zvířata? A víte co já na to? Zvířatům připadáme oškliví a stejní, dokáží nás milovat, ale jen tehdy, když s námi vyrůstají. A já už píšu úplně o něčem jiném, tak se miá prosím k tomuto vyjádřete. :-)

Lajka - opravdová hrdinka

12. července 2009 v 19:17 | Akéla |  Ostatní
Lajka byla první bytostí ve vesmíru. Její původní jméno bylo Kudrjavka a nalezli ji jako toulavého psa v ulicích Moskvy. Po tréninku se dvěma dalšími psi byla vybrána a 3.listopadu vypuštěna na oběžnou dráhu v satelitu Sputnik 2. Její návrat plánován nebyl a Lajka se stala první obětí dobývání vesmíru. Zemřela několik hodin po startu následkem stresu a přehřátí. Kdyby ji ti Rusáci nevypustili tak uspěchaně jenom kvůli Američanům, mohla by Lajka zemřít v klidu až bude stará. Mám o ní knížku, vlastně komiksový příběh a prohlížela jsem si jenom obrázky z poslední kapitoly, četla jsem si to, jak zemřela a málem jsem brečela, protože kvůli lidem zemřelo nevinné zvíře, a ještě k tomu tak strašnou smrtí. Musela moc trpět, ale já na ni nikdy nezapomenu a pro mně je hrdinkou. Zajímám se o vesmír a jedině díky ní teď víme alespoň něco o naší soustavě. Pochybuji, že se někdy dozvíme, co je někde tam v tom dalekém vesmíru, přeci můsí mít někde konec, a co je za tím koncem? To si nedokáže představit ani člověk s tou nejbujnější fantasií na světě.
Jak začít s příběhy?

12. července 2009 v 14:52 | Akéla |  Rady
Někdo z vás mi napsal do zprávy autorovi tento vzkaz:
"Ahoj vím že píšeš příběhy a tak se chyci zeptat jak s tím začít."

Moje odpověď:
"Je to jednoduché, musíš hodně číst knihy a brát inspiraci. Já začínala psát už v první třídě a neměla jsem přístup k počítači, takže jsem si ty příběhy psala ručně. Když budeš psát na počítači, doporučuji program Microsoft word, kde ti počítač sám opraví, nebo podtrhne chyby. Pokud ho nemáš, tak je v každém počítači word pad. Jestliže často nepíšeš na klávesnic, tak to ze začátku půjde hodně pomalu a tvůj první příběh bude dlouhý maximálně 10 stran. Můžeš se pocvičit tak, že si najdeš nějaký obrázek a budeš k němu něco psát, třeba ho velice podrobně popiš, napiš k němu nějaký děj... Radím, aby se ti tam neopakovala stejná slova nebo jména, zkus také používat nevyjádřený podmět a nebo osobní zájmena. Ze začátku piš jenom nějaké krátké vyprávění, třeba si představuj své vysněné prázdniny. Je důležité, aby tam bylo nějaké napětí, zvraty, dobré i špatné události, vtipné zcénky... všimni si toho v knížkách. Nejlepší příběhy píše ten, kdo má velmi bujnou fantasii a dává do psaní celé své srdce. Pokud se tomu chceš věnovat i v pozdější době, radím ti, abys psala často. Tak ti přeji hodně zdaru a až nějaký příběh napíšeš, zase se ozvi a já si ho ráda přečtu."
Doufám, že i vy ostatní návštěvníci naší budoucí spisovatelce trochu poradíte, doplníte mou odpověď bližšími informacemi a podobně. A samozřejmě nezapomeňte se zeptat i vy, radím se vším :-)

Vlčí Miss 2009

12. července 2009 v 13:50 | Akéla |  Moderní Akélai aneb krávoviny 1. stupně
Soutěže miss znáte úplně všichni. 12 finalistek a porota je hodnotí. Porotou u vlčí miss budete vy! V anketě hlasujte pro tu nejkrásnější. Vyhodnocení se tu objeví 2.srpna 2009. Vítězky budou mít u vyhodnocení fotku. Takže, jdeme na věc!

Vtipné video se zvířátky

12. července 2009 v 12:34 | Akéla |  Videa
Tak tadito video je vytvořeno z několika jiných vieí, některé znám. Když jsem ho viděla poprvé, dost jsem se nasmála, uvidíme co vy. Tak se koukněte :-)

Rady

12. července 2009 v 12:20 | Akéla |  Rady
Každý z nás potřebuje někdy radu. Pokud si s něčím nebdete jistí, nebo vůbec nebudete vědět, napiště mi a já se pokusím (pokud to bude v mých siláh) vyhovět. Je mi jedno na co se budete ptát, ať to souvisí s čímkoliv, s blogem, vztahy, školou, zvířaty... nebojte se zeptat. Já vám poskytnu odpověď na každou otázku a pokud ne, můžete odpovídat i vy návštěvníci. Otázky pište do komentářů a nebo do zprávy autorovi, pokud zvolíte druhou možnost, z vašeho problému udělám článek a společnými silami se to pokusíme vyřešit. Nebudu zveřejňovat vaše jméno nebo přezdívku, to mi ani nemusíte psát. AStačí, když se zeptáte a já k tomu něco napíšu. Vy ostatní se k tomu zkuste vyjádřit a poradit také. Nebojte se.

Reklami

12. července 2009 v 12:08 | Akéla |  REKLAMA!
Všimla jsem si, že vám tu chybí rubrika na reklamu, tak vám ji sem přidělávám. Někteří lidé kašlou na to, kam svou reklamu napíší a to mě štve. Viděla jsem tu dva komentáře s reklamou a potěšilo mě, že hledaly tuto rubriku. Já reklami nepíšu, ale vždycky když píšu komentář, tak do kolonky Web napíšu stránku měho blogu a nechám to na lidech jestli se budou chtít podívat nebo ne. Můžu říct, že to je ta nejlepší reklama na váš blog jakou můžete udělat. Já se na ně ráda podívám. Upozorňuji, kdo napíše reklamu někam jinam než do téhle rubriky, budu ji ignorovat a smažu ji!

Tady máte pár obrázků

12. července 2009 v 11:47 | Akéla |  Obrázky


Jaká je vaše NEJ písnička?

11. července 2009 v 21:14 | Akéla |  Diskuse
Já mám plno oblíbenejch písniček, třeba se mi líbí Whenever whenever od Shakiry, My hart will go on od Celine Dion, Láska umí víc od Lucie Vondráčkový, strašně moc písniček od Ruslany, Dance of wolves od Loreny McKennitt a tak dále a tak dále.. je jich prostě spousta. Vlastně se mi líběj všechny písničky až na hip-hop, metal a hevy-metal, takový jsou prostě katastrofální.

Nádherná písnička

11. července 2009 v 21:07 | Akéla |  Moje oblíbená hudba
Tak, a po delší době tu pro vás mám další písničku. Tentokrát od Celine Dion, obdivuju ji a tuhle písničku zpívám, sice všichni říkají jak zpívám krásně, ale niky Celine nepředčim, jen si to poslechněte, má tak nádhernej hlas. Určitě tu písničku znáte úplně všichni - titanic, tak slavnej, krásnej a dokonalej film a to i když je v něm 72 chyb např. se Rose mění barva očí, nebo se ve skle odráží kameraman, všechny tyhle chybyl jsou na nějaké stránce, ale už si to nepamatuju, škoda. Jinak učila jsem se to vlastně od mala, když jsem ještě nechodila do školy, to my bylo tak 5, 6 let pořád jsem si to pouštěla na wollkmenu a říkala jsem, že jednou to zazpívám v super star. Naučila jsem se to , ale to druhý nevim, já nechci zpívat, ale psát :-) Tahle je ještě hezčí než od Shakiry, že jo?

Jde vám hlasovat?

11. července 2009 v 20:05 | Akéla |  Blbiny co svět neviděl

Jde vám hlasovat?

Ne0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
Ano0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy

Nekonečný příběh

11. července 2009 v 19:29 | Akéla |  Diskuse
Já vím, říkala jsem, že nemám ráda věci bez konce, ale z tohohle bude jenom strašně dlouhý příběh. Každý může napsat jen jednu jedinou větu do celého příběhu. Třeba se nám to povede a bude z toho překrásný příběh, který pak zpracuji a zveřejním na blogu! A bez chybiček prosím :) Jo a ještě jedna prosbička, nepiště mi sem žádné komentáře, jenom věty k příběhu, mmmoooccc díky :-) A tady je první věta.

Noční nebe halil temný závoj tmy a jediným světlem byl stříbrný měsíc v úplňku.

A já už nesmím psát nic jiného, tak pokračujte :-)

Od 1 do 1 000

11. července 2009 v 19:21 | Akéla |  Diskuse
Společně napočítáme od 1 do 1 000. Pravidla jsou tato, můžete napsat maximálně 20 čísel a hezky po jednom, než svůj komentář odešlete, pořádně se podívejte, jestli vám tam nějaké číslo nechybí. Mám ráda věci, které mají cíl. Můj životní cíl je jasný - být spisovatelkou. Naše počítání má také cíl a to se mi líbí, jednou to prostě skončí. Přesně jako život. Mám ráda věci, které jednou skončí a to jsou všechny. Náš život jednou uhasne, počítač přestane fungovat a tenhle řetězec čísel má taky konec. A to je číslo tisíc. Takže já začínám! Jo a ještě vás prosím, piště do sloupečku.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Tak jo, a teď pokračujte vy :-)

Pes nebo Kočka?

11. července 2009 v 18:48 | Akéla |  Diskuse
Tohle bych taky ráda zjistila, máten radši psa nebo kočku? Já teda moc kočky ráda nemám, jsou tak nevyzpytatelné a toulavé, jsou hezké a roztomilé, ale jen do chvíle, kdy po vás neseknou drápem. A proto mám radši psy, navíc vlk je vlastně psí předek a ty já jak už většina z vás víte miluju. :-) Vím, pes může taky kousnout, ale jen když ho provokujete a kočce sáhnete na místo, kde se jí to nelíbí a hned máte na ruce krvavý šrám. Jde taky o to jakou ta zvířata mají povahu. Nebudu vám tu vykládat o tom, co víte, přece nejste hloupí! :-D

Čeština nebo Matika?

11. července 2009 v 18:35 | Akéla |  Diskuse
Už dlouho chci zorganizovat takovouhle anketu. Co máte radši - češtinu nebo matiku? Osobně si myslím, že je oblíbenější matika, ale jelikož mi nejde a píšu příběhy, tak uznávám češtinu. Víte, že je to nějtěžší jazyk na světě? A co myslíte, který je první? Tak napište co si o tom myslíte. budu vám moc vděčná. :->

Nová rubrika :-)

11. července 2009 v 18:26 | Akéla |  Blog
Ahojky Akélai, rozhodla jsem se zavést novou rubriku - Diskuse. Tady se můžete vyjadřovat k různým tématům a sami je navrhovat, prosím navrhujte mi je k tomuto článku ano? díky :-) Tak jo, jdu tvořit témata, určitě se podívejte :-)

Hledej

11. července 2009 v 15:31 | Akéla |  Soutěže
Tento obrázek v sobě zkrývá 11 podle mně 12 tvorů a předmětů. Někteří lidé tvrdí, že jich je tam 12, ale ten dvanáctý je skoro neviditelný a trvalo mi dlouho na něj přijít. Vypiště názvy všeho, co najdete a mezi vámi všemi rozhodne počet. Čím víc vás bude, tím lépe. třem , kteří toho budete mít nejvíc udělám diplomek. Tak do toho! a nezapomeňte si napsat co na ten diplomek chcete. :-) pokud bude mít někdo stejný a plný počet, rozhoduje se podle toho, kdo napsal dřív. Tak honem do toho, ať stihnete napsat co nejdřív.

Krásné prázdniny!!!

10. července 2009 v 15:54 | Akéla |  Obrázky
Bohužel teď nemám moc kreslených obrázků, ale to přeci nevadí, můžu sem dát fotografie, těch je taky dost. Vlci jsou tak překrásná stvoření, že to ani není možné, souhlasíte? Také vás vítám v novém měsíci červenci. Konečně zkončila škola, prázdniny jsou tak prýma že? Ale pak to zase začne. No radši to nebudu přivolávat, užijte si volno ať už ho trávíte kdekoliv: u moře, doma... no prostě přeji krásné prázdniny! :-)

užívejte si přírody a relaxujte...
Zadovádějte si s přáteli...
blbněte i ve vodě...

No prostě si užijte barevné prázdniny! :-)